SZLACHETNA PACZKA - PODZIĘKOWANIE

Drodzy Parafianie!

W tym roku nasza parafia po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej pomocy przedświątecznej ludziom potrzebującym- SZLACHETNA PACZKA- zainicjowanym przez ks. Jacka Stryczka i Stowarzyszenie Wiosna. Młodzież przygotowująca się do ŚDM i parafianie- darczyńcy wspólnie podjęli się tego dzieła miłosierdzia!

podziekowanie

Podczas drugiej niedzieli adwentu przedstawiliśmy Państwu trudną sytuację życiowo-materialną p. Stanisławy dla której przez dwa kolejne tygodnie przygotowywaliśmy SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Jak na pierwsze takie wydarzenie w naszej parafii zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni niemal natychmiastową gotowością do pomocy aż 50 parafian.

Dzisiaj chcielibyśmy podziękować za Wasze ogromne serce i hojność, za wszystko co otrzymaliśmy by móc pomóc p. Stanisławie. Nasi Młodzi Wolontariusze przyjęli i zgromadzili; niezbędną kuchenkę mikrofalową, artykuły żywnościowe, środki czystości oraz kosmetyki do pielęgnacji zmian chorobowych. Zebranych produktów było tak wiele, że podzieliliśmy się z parafianami z Kleszczowa którzy również przygotowywali Szlachetną Paczką.

Łączna wartość zebranych rzeczy i pieniędzy wyniosła 2 tys.800zł.

Z ofiarowanych darów spakowaliśmy, aż 14 paczek dla Pani Stanisławy.

Jak wiemy z relacji wolontariusza, który dostarczył Naszą Paczkę do p. Stanisławy. Pani Stasia czekała na wolontariuszy na łóżku. Gdy zobaczyła gości, uśmiech od razu pojawił się na jej twarzy. Potrzebowała pomocy przy otworzeniu prezentów, gdyż niedawno zdjęto jej gips. Każdy kolejny prezent, który został otworzony była dla p. Stasi dużym wydarzeniem. Bardzo się ucieszyła zwłaszcza z radia oraz opaski uciskowej, bo o takiej właśnie marzyła. Nie dowierzała, że otrzymała w podarunku także mikrofalówkę. Jej pusta lodówka zapełniła się jedzeniem.

Pani Stanisława napisała do Naszej parafii kartkę świąteczną z życzeniami i serdecznymi podziękowaniami za okazane serce i pomoc materialną.

W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy.

Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców.

Dzisiaj z tego miejsca chcielibyśmy powiedzieć wszystkim darczyńcom

WIELKIE, WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ.

Razem daliśmy osobie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

To wspaniałe świadectwo miłosierdzia!

 

 podziekowanie